« Вернутся в раздел

Сторонний взгляд

31.08.17

НАУКПОП НА ФОРУМІ ВИДАВЦІВ: 5 КНИЖОК, ВАРТИХ УВАГИ

https://tsn.ua/blogi/themes/books/naukpop-na-forumi-vidavciv-5-knizhok-vartih-vashoyi-uvagi-984022.html

Цьогоріч до Форуму видавців вийде кілька науково-популярних книжок, які будуть цікаві і дорослим, і дітям.
Популярна наука останнім часом дедалі частіше звертається до більш простих методів роз'яснення фактів і явищ. Енциклопедії, посібники, хрестоматії – на відміну від підручників – це не практичні знання про все на світі, а цілком утилітарна стратегія пізнання світу. Саме так бачать життєвий мінімум автори книжок цього огляду, які цьогоріч виходять до Форуму видавців, і в яких складні речі не спрощені, а скоріше нівельовані – до цілком "людських" розмірів проблеми.


ДЖОН ГРЕЙ. ЗА МЕЖАМИ МАРСА ТА ВЕНЕРИ

Автор цього світового бестселера пропонує замислитися над тим, чи не час уже змінити стереотипні ролі в парах, коли жінки обов'язково з Венери, а чоловіки – з Марса. З одного боку, зрозуміло, що мільйони жінок активно працюють, а чоловіки, буває, перебирають на себе більше домашніх обов'язків. Тобто часи, коли жінка покладалася винятково на чоловіка, а чоловік  самотужки дбав про родину, минули. Тож, на думку автора, люди сьогодні можуть бути самими собою і виявляти риси, що виходять за межі їхніх традиційних ґендерних ролей, завдяки чому стосунки між ними стають більш відвертими.
З іншого боку, ця ситуація пов'язана з новими непростими викликами, і тепер нам треба виявляти свої чоловічі та жіночі якості, щоб знизити загрозу стресу. У цій книжці детально проаналізовані нові потреби в емоційній підтримці, а також додаткові виклики, що виникають у сучасних стосунках за нових ґендерних обставин. Всі ми маємо навчитися реалізувати ці потреби своїх партнерів, які відповідатимуть нам тим самим. І тепер, коли ми отримали більшу свободу самовираження, ми так само потребуємо нового набору навичок для побудови гармонійних відносин.


ЛАРС ФР. Г. СВЕНДСЕН. ФІЛОСОФІЯ САМОТНОСТІ

Картина, яку змальовує автор цієї книжки, основуючись на філософському аналізі та великій кількості досліджень, доволі загрозлива. Самотність, на його думку – це одночасно і настрій, і почуття дискомфорту, і страх, і соціальний голод, і недостатнє визнання і навіть генетична особливість. Таким чином,  самотність – це не зовнішнє, а внутрішнє протистояння між світом та індивідом, і зміни можливі тільки зсередини назовні. Тож зазвичай пропонується сприйняти свій організм в контексті колективної задачі.
"Хіба можу я бути самотнім на самоті, – зауважив якось Далай-лама, – якщо я кожної хвилини думаю про світ!" І причину, через яку людина самотня, нам пропонують вважати важливішою за факт того, що вона самотня. "Але ти не можеш просто вирішити не бути самотнім, – тим не менш, вважає автор, – внаслідок чого проблема відразу зникла б, як роса під сонцем, тобто актом твоєї волі. – Проте ти можеш вибрати, наприклад, бути присутнім у соціальній ситуації, незважаючи на викликані нею незручності, або намагатися змінити своє сприйняття подібних ситуацій, свої очікування щодо інших людей, а також свою прив'язаність до них".


ВАЛЕНТИН БАДРАК. ЛИЦА ЦИВИЛИЗАЦИИ

У своїй роботі автор застосовує синтетичний аналіз, що дозволяє кожну історичну особистість розглянути не як окрему, вирвану з контексту історії, а порівняно з іншими видатними людьми. При цьому використовується метод "геній-терапії", коли власна життєва стратегія формується під впливом багатьох стратегічних принципів реалізованих особистостей.
Загалом книга є спробою концентрації творчих думок кращих представників цивілізації задля осмислення того, що відбувається навколо. Тобто авторський задум спрямований на реалізацію індивідуального самовираження. У книжці зроблена спроба зібрати весь той позитивний досвід розвитку особистості, що сприяє збереженню людського виду, виходу цивілізації з глибокої кризи, поверненню кожній людині її найважливішої еволюційної функції – мислити і робити відповідальні рішення. Серед героїв книжки – Аристотель і Конфуцій, Данте і Кіплінг, Шевченко і Леся Українка, Корольов і Сікорський – загалом 300 осіб, які вплинули на розвиток нашої цивілізації, подавши приклад своїм життям.


ДЖЕННІ БРУМ. АНІМАЛІУМ

Ця науково-популярна книжка – справжній поліграфічно-пізнавальний шедевр, що надає естетичної насолоди і пізнавальної радості. Автори – знов-таки, науковець з ілюстратором – недаремно запрошують до музею тваринного царства. Колекція, до якої входить понад 160 тварин, припаде до смаку і дітям, і дорослим.
Перший розворот після вступу – Древо Життя, з підписами і невеликими іконками-ілюстраціями. Далі йдуть Галереї – Безхребетні, Риби, Амфібії, Рептилії, Птахи, Ссавці, і кожен розворот книги – одна з "кімнат" певної Галереї. Концептуальна ілюстративність видання (крім "Анімаліума" є ще "Хісторіум", "Ботаніум" і т.д.) не перебиває його інформаційної складової, тож комплексність подачі у цьому випадку тільки виграє.
Читайте також: Три книжки, які обов'язково треба прочитати до кінця літа
Крім того, опис подано стисло, концентровано, без зайвого переобтяження фактами. "Безхребетні об'єднані в окрему групу не тому, що у них є спільно виражені риси чи ознаки, а  тому що всім їм бракує найважливішого – сегментованого хребта. Адже назва "хребетні" походить від латинського слова vertebrates, що в перекладі означає "сегмент". А отже, безхребетними слід вважати усіх тварин, які не мають хребетного стовпа", – ось такі тексти допоможуть дитині з цікавістю пізнати довколишній світ.


ДІАННА ГУТТС АСТОН. ГНІЗДО ГАЛАСЛИВЕ

Назва книжки розшифрована, як "оселя співучих, гудучих, вискучих", і гніздо, таким чином, представляє собою цілий фантастичний світ. Науково-популярний задум був реалізований творчим дуетом Діанни Гуттс, авторки численних дитячих бестселерів, яка живе на острові недалеко від узбережжя Техасу, та художниці Сильвії Лонґ з Арізони, ілюстратора багатьох популярних дитячих книжок.
У результаті перед читачем у всій своїй красі постане неймовірне розмаїття гнізд – від малесенького гніздечка колібрі-бджілки до громіздких веж темното великонога. І розглянути їх можна в усіх подробицях, особливо ті, які зазвичай приховані від наших очей – у гілках дерев, під землею, у траві.
Ми дізнаємося, які незвичайні гнізда будують звірі, птахи, риби, комахи. Тож купа листя і мініатюрна чашечка з кори та моху, гнізда-тунелі і бульбашки на воді, гнізда з колючок, каменів, глини, паперу – все це колиски для галасливого потомства. І поринути у цей світ допоможе оригінальний дизайн, доступні пізнавальні тексти та яскраві натуралістичні ілюстрації, які неодмінно знайдуть відгук у серці дитини. 

https://tsn.ua/blogi/themes/books/naukpop-na-forumi-vidavciv-5-knizhok-vartih-vashoyi-uvagi-984022.htmlКомментарии


Каждый человек рожден для потенциальной миссии
Каждому подвласна уникальная форма самовыражения.
Каждый сам делает свой выбор. Сделай свой выбор
и обрети новую, более яркую реальность.