« Вернутся в раздел

Интервью и комментарии

03.01.17

Про головне у 2016-му

Автор: Новорічна анкета «Дня»

Источник: Газета "День"

https://day.kyiv.ua/uk/article/novorichna-anketa-dnya-onovlyuyetsya-polityka/geroyi-roku-motyvovani-patrioty-na-liniyi

 

«Герої року - мотивовані патріоти на лінії зіткнення з російськими військами»

 
2 січня, 2017

Війна змушує нас визначитися відносно того, яку державу ми хочемо побудувати. Вже майже три роки війна для нас — це жорстокий і прискіпливий екзаменатор, навіть певною мірою час одкровення. Розкручені ідоли стали розчаруванням. Терміни на кшталт «боротьба з корупцією» та «необхідність реформ» вицвіли від відсутності конкретних дій. Проте залишається надія на те, що народ, який зміг у час страшних випробувань мобілізуватися, створивши рухи добровольців і волонтерів, зрештою здатен і до старанної, надскладної роботи з розбудови держави.

Цей рік був 25-ю річницею відновлення Україною незалежності. В Декларації про державний суверенітет, написаній рукою дисидента Левка Лук’яненка, значиться ключова фраза про «тисячолітню традицію державотворення». Експерти «Дня» в черговий раз зробили зріз часу нашого, без сумніву, історичного періоду, в якому українці випробовуються не лише на міцність, а й на спроможність виправдати згадану фразу, що прописана в паспорті держави.

Отже, наприкінці року за доброю традицією «День» звернувся до своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів із проханням відповісти на чотири запитання нашої новорічної анкети. Чесні відповіді з одного боку виступають «маркером» того, як країна провела рік, які шанси використала, а які безповоротно втратила. З другого — слугують певним прогнозом очікувань у 2017-му. Переконані, що вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Які події 2016 року, на вашу думку, вплинули на Україну і світ?

2. Чим рік, що минає, став особливим персонально для вас?

3. Кого вважаєте героєм і антигероєм року?

4. 2016-го наше видання відзначило 20-річчя свого існування. Ви і «День». Які проекти газети за всі ці роки відіграли найбільшу роль для розвитку нашого суспільства?


Валентин БАДРАК, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння:

1. Вважаю ключовою світовою подією року несподівані результати президентських виборів в США - вони серед іншого засвідчили перемогу технологій маніпуляції над інтелектом. Думаю, на майбутнє України також вплинуть результати липневого саміту НАТО, який зафіксував, що Україна в оборонному сенсі залишатиметься сам на сам із зовнішнім ворогом. А також записи Олександра Онищенка (Кадирова), які можуть прискорити зміни в українській владі.

2. Для мене важливість року полягає в завершенні і передачі видавництву «Фоліо» книги «Обличчя цивілізації», над якою працював фактично 25 років і яка дає уявлення про мотивації одночасно понад 400 видатних особистостей. В цілому це моя 11-а книга і одночасно 9-а - про природу мотивації і реалізації особистості.+

3. Герої року - ті мотивовані патріоти, які перебувають на лінії бойового зіткнення з російсько-терористичними угрупованнями на Сході країни. Антигерой для мене Петро Порошенко, оскільки саме цього року стало зрозуміло, що системно і на стратегічному рівні створювати професійну армію і умови  для розвитку оборонної промисловості діючий Президент країни не буде.

4. Вважаю найбільш впливовими і цінними такі риси «Дня», як оперативне надання коментарів від відомих іноземних експертів і дипломатів, а також потужні матеріали навколо формування національної ідеї, нових смислів української державності та формування громадської думки в цих напрямках. Це статті Є.Головахи, Ю.Щербака, І.Кабаненко, В.Василенко, І.Сюндюкова та інших авторів. Ці риси роблять видання авторитетним і впливовим, а найголовніше - дійсно мають велике значення для розвитку нашого суспільства.Комментарии


Каждый человек рожден для потенциальной миссии
Каждому подвласна уникальная форма самовыражения.
Каждый сам делает свой выбор. Сделай свой выбор
и обрети новую, более яркую реальность.