« Вернутся в раздел

Интервью и комментарии

10.12.16

Ядерна зброя РФ в Криму: «запобіжник» деокупації та виклик Трампу

Автор: Тетяна Іваневич

Источник: http://qha.com.ua/

Найближчим часом Росія активно тиснутиме зброєю і дискредитовуватиме Україну, намагаючись всадовити Трампа за стіл для нових переговорів щодо розподілу світу.

 

Спроби Росії завезти, або й реальне завезення до Криму ядерної зброї, спрямовані не стільки на погрози Україні, скільки на погрози Заходу, і для того, щоб укріпити позиції РФ у цьому регіоні, аби в майбутньому ніколи не піднімалося питання повернення Криму. Водночас Росія посилає сигнал іншій ядерній державі — США та адміністрації нового президента. Таким чином директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак прокоментував агентству QHA інформацію про ймовірне завезення Росією ядерної зброї до Криму.

QHA: Пане Валентине, учора українські дипломати передали керівництву НАТО доповідь щодо розміщення РФ ядерної зброї у Криму. Також цього тижня лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв з трибуни Європарламенту повідомив, що Росія завезла до Криму шість ядерних боєголовок. Якої реакції можна очікувати від європейської спільноти?

Бадрак: Західні країни мають свої системи розвідки, набагато досконаліші, ніж Україна, і вони стежать за мілітаризацією Криму. Те, що Україна також надає свої дані, це в політичному сенсі дуже добре і правильно, але розраховувати на якусь реакцію західних країн, особливо європейських, окрім «стурбованості», ми поки що не можемо.

На жаль, отримавши інформацію, що Росія матиме або вже має в Криму ядерну зброю, нічого, окрім якихось висловлювань на політичному рівні, європейські країни не можуть зробити.

QHA: Але якщо Росія справді розмістила там тактичну ядерну зброю, або найближчим часом планує це зробити, вона порушує той самий Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, і це загроза не лише для України, але й для всього регіону і Європи.

Бадрак: Так, абсолютно. І я не виключаю, що Росія тримає, або триматиме, або створила умови для максимально оперативного перекидання тактичної ядерної зброї до Криму.

Крим перетворився на військову російську базу, причому Росія абсолютно ігнорує інтереси населення, інтереси півострову як потенційно туристичного регіону і курорту. Росія створює тут військову базу, форпост, який призначений абсолютно не для того, щоб погрожувати Україні. Росія використовує мілітаризацію Криму для погроз Заходу, і для того, щоб укріпити свої позиції в цьому регіоні, щоб ніколи не піднімалося питання повернення Криму.

QHA: Тобто реакція Європи знов може звестися до «стурбованості і глибокого занепокоєння». А якою може бути реакція іншої найбільшої ядерної держави світу — США?

Бадрак: Інше питання — США. Різні події, різні тиски з боку Кремля, зокрема і перекидання, можливо, ядерної зброї в Крим, зокрема захоплення українських громадян і проголошення їх шпигунами, а також різні інсинуації проти України — все це пов’язане з одним. Це все — нагадування адміністрації новообраного президента США, що Росія хоче сісти за стіл переговорів на рівних і домовлятися про перерозподіл світу, фактично домовлятися про новий формат відносин із США.

Тому перед Дональдом Трампом сьогодні певна дилема — або очолити західну коаліцію і проявити себе як лідер західної коаліції і наполягати на зміні переговорного формату з Росією, а  нещодавно з’явилися дуже важливі заяви про готовність і США, і Великобританії приєднатися до переговорного процесу. І в цьому контексті зміна формату могла б трохи змінити ситуацію для Трампа.

Або інший варіант — варіант домовлятися (Трампу) безпосередньо з Путіним, і тоді це такий руйнівніший для України шлях.

QHA: Тобто найближчим часом нас очікують міжнародні політичні «перестрілки» у вигляді заяв?

Бадрак: Всі заяви України на політичному рівні про розміщення ядерних озброєнь Росії у Криму, і зустрічні заяви Росії — все це є політичні кроки, які фактично спрямовані на підготовку до нових переговорів. Я гадаю, що питання буде зрозумілішим десь у середині лютого наступного року (QHA:після того, як Трамп офіційно вступить на посаду президента США). До середини лютого я переконаний, що будуть лише позиціонування, якісь використання різних тем дозволених/недозволених озброєнь в зоні бойових дій тощо — тобто буде тиск на всіх рівнях на Україну. Росія намагатиметься виставити Україну такою країною, що не відбулася, що не може самостійно керувати тощо. І при цьому це може супроводжуватися таким військовим тиском, щоб створити певні козирі для майбутніх переговорів.

http://qha.com.ua/ua/interv-yu/yaderna-zbroya-rf-v-krimu-zapobijnik-deokupatsii-ta-viklik-trampu/13289/Комментарии


Каждый человек рожден для потенциальной миссии
Каждому подвласна уникальная форма самовыражения.
Каждый сам делает свой выбор. Сделай свой выбор
и обрети новую, более яркую реальность.