« Вернутся в раздел

Интервью и комментарии

29.11.16

«МОТИВИ ЛІКВІДУВАТИ ІНСТИТУТ ГЕНКОНСТРУКТОРІВ — У БАЖАННІ ОТРИМАТИ БІЛЬШЕ ВПЛИВУ НА ДП «АНТОНОВ»

Автор: Алла Дубровик-Рохова

Источник: Газета "День"

 

https://day.kyiv.ua/uk/article/ekonomika/zvilnennya-kivy-alternatyvna-istoriya

 

«МОТИВИ ЛІКВІДУВАТИ ІНСТИТУТ ГЕНКОНСТРУКТОРІВ — У БАЖАННІ ОТРИМАТИ БІЛЬШЕ ВПЛИВУ НА ДП «АНТОНОВ»

Валентин БАДРАК, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння:

— Мотиви «Укроборонпрому» саме зараз ліквідувати інститут генерального конструктора в тому, щоб отримати більше впливу на підприємство і скасувати перешкоди у вигляді слова генерального конструктора, яке може виявитися вагомим.

Наш центр украй негативно ставиться до рішення «Укроборонпром» ліквідувати інститут генеральних конструкторів.

Відзначу такий штрих, що «Укроборонпром» може звільнити Ківу як генерального конструктора ДП «АНТОНОВ», але не може звільнити його як генерального конструктора літакобудування України. Тому що ця посада може бути ліквідована лише постановою Кабінету Міністрів України.

Хоча інститут генеральних конструкторів є лише на пострадянському просторі, у наших умовах, коли в ручному режимі управляють сектором безпеки і оборонно-промисловим комплексом, необхідно, щоб якийсь авторитетний орган міг впливати на рішення, які є небажаними для оборонної промисловості. Цим органом міг би бути або науково-технічний комітет, або інститут генеральних конструкторів. Це — люди, які в галузях, які можуть вказати на певні рішення, і допомогти уникнути великих помилок.+

Інший бік — це коли створюється певний тип озброєння, якраз генеральний конструктор повинен брати на себе відповідальність за це.

Я виступаю за збереження практики об’єднання посад генконструткора і ген директора, в тому випадку, коли підприємство розробляє озброєння. Успішний приклад цьому — КБ «ЛУЧ». На цьому підприємстві керівник відповідає і за фінансування, і за розробки.Комментарии


Каждый человек рожден для потенциальной миссии
Каждому подвласна уникальная форма самовыражения.
Каждый сам делает свой выбор. Сделай свой выбор
и обрети новую, более яркую реальность.