« Вернутся в раздел

Интервью и комментарии

21.07.16

Про можливе введення воєнного стану

Автор: Валентин Торба

Источник: Газета "День"

«ЗАЯВА ТУРЧИНОВА СВІДЧИТЬ ПРО ТЕ, ЩО ДИПЛОМАТИЧНІ ВАЖЕЛІ НЕ МОЖУТЬ ЗАРАЗ ЗБЕРЕГТИ МИР В УКРАЇНІ»

Валентин БАДРАК, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння:

— Заява Турчинова про можливе введення воєнного стану свідчить про те, що інші важелі впливу вичерпали себе. І дипломатичні важелі, і політична підтримка НАТО не можуть зараз зберегти мир в Україні. Риторика Кремля після саміту НАТО лише погіршилася, про що свідчать різні заяви, наприклад, Караганова та конструктора Дегтяря, який розповів про нову балістичну ракету. Окрім того, всі бачать фактичні дії РФ, починаючи від активізації в Арктиці і продовжуючи посиленням обстрілів на сході України. Все це є ланки одного дуже небезпечного для України ланцюга. Ми сьогодні наблизилися до ймовірної масштабної війни. Вона, в принципі, зараз і триває, але можливе значне посилення її інтенсивності. Підкреслюю, ми наблизились до цього як ніколи за весь час конфлікту. Винятком є ситуація після Іловайська, але тоді Путін ще не знав, як буде вести себе Захід у відповідь на активний наступ. Сьогодні він чітко знає, що Захід ніяк себе не буде поводити. З одного боку, НАТО визнав свою слабкість і почав активні дії у підготовці оборони по своїх кордонах, але Україна фактично залишилась поза межами цієї оборони. Історія з Туреччиною надзвичайно послабила НАТО і дала Путіну додатковий козир у грі проти України.

У військовому сенсі Україна знаходиться з ворогом наодинці. У нас є, наприклад, проблеми навіть з отриманням західних комплектуючих. Країни Заходу демонструють свою заляканість і неготовність до війни з РФ. За всіх цих умов воєнний стан абсолютно може бути доцільним. Існують багато експертних думок, які підтримує наш Центр, про те, що напередодні святкування 25-ї річниці Незалежності є висока ймовірність здійснення дуже серйозних атак і в тому числі перехід до безконтактної війни не лише в сенсі застосування важкої артилерії, але й до більш потужних систем на більш дальні відстані. На тлі зростання такої небезпеки і покращання РФ своїх оперативності воєнних можливостей до стану війни (якщо раніше маневреність сягала кількох тижнів, то зараз йдеться про кілька днів) Україні треба реагувати відповідно. На жаль, за кілька днів воєнна машина України не зможе оперативно відреагувати на небезпеку. Тому введення воєнного стану може бути превентивною мірою і повинно розглядатись як підготовка українського війська до реальної масштабної війни з РФ.+

Що стосується того, що Президент вже неодноразово говорив про воєнний стан, але так його і не вводив, то можна сказати, що є час риторики і попереджень, а є час для реальних дій. Зараз ситуація настільки небезпечна, що вже має йтися про реальні дії. Час попереджень давно минув. Путін продемонстрував всьому світу, свою готовність нищити Україну і «грати» до кінця.

Валентин ТОРБА, «День»
Рубрика: 
Газета: 
Повна версія статті: http://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/v-umovah-viyny-bez-voyennogo-stanu 


Комментарии


Каждый человек рожден для потенциальной миссии
Каждому подвласна уникальная форма самовыражения.
Каждый сам делает свой выбор. Сделай свой выбор
и обрети новую, более яркую реальность.