« Вернутся в раздел

Интервью и комментарии

27.04.16

Чи здійсненна миротворча місія?

Автор: Валентин Торба

Источник: Газета "День"

«ЗАХІД НЕ ГОТОВИЙ ДО ТИХ РИЗИКІВ, ЯКІ НАВ’ЯЗУЄ СЬОГОДНІ КРЕМЛЬ»

Валентин БАДРАК, військовий експерт, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння:

— Будь які-намагання покласти відповідальність на ОБСЄ є грою, яка вигідна і Путіну, і європейцям, але не Україні. По-перше, ОБСЄ вже засвідчило свою нездатність бути ефективним посередником в цій ситуації. По-друге, військова місія ОБСЄ по суті навряд може впоратися з покладеними завданнями врегулювання конфлікту. І досвід ОБСЄ, і самі її традиції не дозволяють цього зробити. До речі, ОБСЄ під час моніторингової місії на Донбасі грала скоріше деструктивну роль ніж позитивну. Тому я не вірю в те, що в цьому разі ідея залучити ОБСЄ може розв’язати ситуацію. Чому такі загравання з даною організацією вигідні європейцям? Тому що в такий спосіб вони готові «заговорити» проблему, законсервувати конфлікт. Європа фактично погодиться з тим, що це буде на користь Кремля і знає, що компроміси з боку України будуть набагато більші ніж можна очікувати. Таким чином, Європа відновить економічне співробітництво з РФ, а війну, яка точиться на сході України, просто «заморозять». На жаль, Захід має слабких політиків і слабкі політичні позиції на зовнішній арені. Захід не готовий до тих ризиків, які нав’язує сьогодні Кремль. Тому Захід буде намагатись «закрити» українську проблему будь-яким чином для того, щоб спокійніше перейти до вирішення своїх власних питань.

Крім того, будь-яка місія можлива за головною умовою — потрібна тиша, відсутність бойових дій і обстрілів. Вийти ж на етап, коли це буде забезпечено, поки не вдається через дії Кремля. Використовуючи ОБСЄ, Путін в будь-який момент, припустимо, в начебто «стабілізованої» ситуації, зможе зламати гру і «розконсервувати» збройний конфлікт. Він і прагне того, щоб мати законсервований конфлікт, щоб в потрібний момент перевести його в гарячу фазу.

Але є ще один нюанс, про який ми забуваємо — це Крим. Консервація конфлікту в такий спосіб, який нав’язує Путін, і погодження Заходу на умови Кремля фактично відкладають питання Криму на дуже великий, або навіть невизначений термін. Для України це абсолютно неприйнятно.Комментарии


Каждый человек рожден для потенциальной миссии
Каждому подвласна уникальная форма самовыражения.
Каждый сам делает свой выбор. Сделай свой выбор
и обрети новую, более яркую реальность.