« Вернутся в раздел

Интервью и комментарии

11.02.16

«Потрібно терміново формувати бойові спроможності для самостійної військової відповіді»

Автор: Іван КАПСАМУН, Дмитро КРИВЦУН

Источник: Газета "День"

http://www.day.kiev.ua/uk/article/podrobyci/minsk-2-shcho-my-otrymaly-za-rik

— Позиція Росії є явно деструктивною — вона викликана загостренням протистояння із Заходом. Нагадаю, що протягом останніх днів пролунали серйозні заяви відносно РФ. НАТО проголосило створення стратегії стримування ХХІ століття, де опір Росії має ключове значення. А західні офіційні особи оголосили про можливе повернення до «холодної війни». Після збиття російського Су-34 турецькими ВПС, Альянс фактично вимушений демонструвати підготовку до агресії РФ. НАТО посилює і Туреччину, і країни Балтії, Центральної та Східної Європи.

Все це, звісно, сприймається Кремлем із великим роздратуванням, оскільки економічних, політичних, технологічних ресурсів для протистояння із Заходом Росія не має. Тому вона шукає асиметричні можливості та «больові точки» — Сирію, Україну, можливо, й інші ділянки, щоб здійснити вплив на Захід. Я навіть не виключаю, що в разі формування більш активної позиції Заходу відносно РФ, можуть відбутися якісь військові атаки на Донбасі.

В українському контексті російська сторона зосередилася на двох аспектах. По-перше, це відхрещення від домовленостей і намагання перекласти відповідальність на українську сторону. Другий аспект — намагання в авральному режимі посилити блок своїх союзників в Європі, в тому числі, НАТО. Зверну увагу на приїзд 17 лютого до Росії угорського прем’єра Віктора Орбана. Також Росія співпрацює і з Італією, яка в обхід санкцій продає росіянам легку бронетехніку. Подібні випадки використовуються Росією. За останні кілька місяців лунали негативні заяви і з боку президента Франції Франсуа Олланда про переговори з Путіним після атак терористів у Парижі. Синхронно з ним міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр припустив повернення РФ до складу G8, якщо вона співпрацюватиме в питанні Сирії.

Поява таких думок — це відлуння дій російських спецслужб, дипломатії, усіх проросійських агентів впливу на території Європи, щоб розхитати ситуацію. Окрім цього, РФ передала Білорусії 4 дивізіони ЗРК С-300 — це слід вписати у контекст військових навчань у цій країні — біля кордонів з Україною. Це намагання зробити Білорусь чіткою воєнною союзницею у боротьбі із західним світом. Але питання створення там російської воєнної бази та готовності цієї держави стати плацдармом для атаки досі залишається відкритим.

Для нас це урок терміново формувати бойові спроможності та асиметричні можливості для самостійної військової відповіді. Це Сили спецоперацій (які втілюються в життя) та створення ракетної техніки. Щодо останнього, то нещодавно було затверджено державне оборонне замовлення, до якого потрапила ракетна тематика. Але все відбувається повільно, тому ми втрачаємо території та людські життя мобілізованих, які вимушені спиратися лише на власний патріотизм.

Показовим є нещодавній скандал із військовими 53-ї бригади на полігоні «Широкий лан» на Миколаївщині. Він підтверджує нашу критику і розрахунки на те, що Україні потрібна професійна армія. Сподіваюсь, долучення НАТО до процесу оборонної реформи, про що Президент домовився в грудні, зробить свою справу і українська влада проголосить курс на професійне військо. Без цього революційних змін у реформуванні ЗСУ не відбудеться.Комментарии


Каждый человек рожден для потенциальной миссии
Каждому подвласна уникальная форма самовыражения.
Каждый сам делает свой выбор. Сделай свой выбор
и обрети новую, более яркую реальность.