« Вернутся в раздел

Интервью и комментарии

04.01.16

Коментар заяви міністра оборони про неможливість відмовитися від призову

Автор: Левко Стек

Источник: Радіо Свобода

повна версія: http://www.radiosvoboda.org/content/article/27466106.html

 

Контрактникам треба запропонувати «мотиваційний пакет» – Бадрак 

Не погоджується із заявою міністра Полторака і директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак. Зволікання з переходом армії на професійну основу називає «фатальною помилкою». Експерт вважає, що професійне ядро в армії, тобто 30 тисяч військових, необхідних для ведення бойових дій на Донбасі, можна підготувати за 3 роки. Однак для цього необхідно створити умови, аби мотивовані бійці з досвідом участі в АТО захотіли залишитись на контракті.

 

Валентин БадракВалентин Бадрак

 

У такому «мотиваційному пакеті», вважає Бадрак, має бути низка пільг та преференцій для професійних військовослужбовців. Зокрема, пільгові умови отримання житла, освіти, якісне медичне забезпечення, страхування, значно вищий рівень зарплат. Дослідження проведені центром, де працює експерт, показали, що впродовж АТО військо вже залишили близько семи тисяч бійців, які могли б служити в ЗСУ на професійній основі. В той же час, підхід, яким керуються зараз формуючи армію, Бадрак називає «кривавим». 

 

«Серед людей, які служили в армії, є такий грубий вираз – «закидати м’ясом» поле бою. І от саме такий підхід є в тому, щоб непрофесійних, невмотивованих людей спрямовувати в зону бойових дій і щоб вони там отримували досвід в ході цього так би мовити двобою між життям і смертю», – переконаний експерт. 

В ЗСУ досі не розробили необхідних для реформ документів – експерти 

Обидва експерти сходяться на думці, що чи не головною причиною низької якості реформування ЗСУ є відсутність документів, які б регламентували розвиток армії. Так, йдеться про два основні документи: Державну програму розвитку Збройних сил України та Державну програму розвитку озброєнь ЗСУ. Відтак, попри те, що в бюджеті на 2016 рік для потреб військових передбачено 55 мільярдів гривень, немає ніяких гарантій, що вони будуть використані ефективно, оскільки й надалі відсутня стратегія розвитку української армії. 

 

Мобілізаційний ресурс на випадок «великої війни» Валентин Бадрак рекомендує готувати, створюючи війська територіальної оборони, коли місцеві адміністрації в регіонах будуть проводити відповідні підготовчі збори. Комментарии


Каждый человек рожден для потенциальной миссии
Каждому подвласна уникальная форма самовыражения.
Каждый сам делает свой выбор. Сделай свой выбор
и обрети новую, более яркую реальность.