« Вернутся в раздел

Интервью и комментарии

19.11.15

Причини гальмування ствоення Сил спеціальних операцій

Автор: Валентин ТОРБА

Источник: газета "День"

Валентин БАДРАК, директор Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння:

— Протягом наступних трьох — п’яти років, поки в нас буде вакуум озброєнь стратегічного рівня, саме підрозділи спецпризначення і саме ССО можуть забезпечити стримування агресора. Щодо Генштабу, то, звісно, це питання має бути утаємничено. Наслідки проведення спецоперації можуть мати відгомін і на міжнародній арені, а потім Президенту необхідно буде їх коментувати. Можливо, цей фактор і стримує Президента створювати такі Сили спецоперацій.

Але тут я можу констатувати неповне розуміння Генеральним штабом самої суті спецоперацій і того, як треба їх проводити. Про це свідчить щонайменше бажання Генштабу включити повітрянодесантні війська в Сили спецоперацій і поєднати їх із загонами спецпризначення. Завдяки західним партнерам цю безглузду ідею вдалося не втілити в життя.

Але такі питання, як підписання Концепції Сил спецоперацій і створення спеціального учбового центру, поки що Генштабом гальмується. Я не впевнений, що Генштаб розуміє складову інформаційно-психологічних операцій. Тут треба залучати державний і цивільний сектори. На жаль, зараз Верховний головнокомандувач прислухається виключно до порад начальника Генштабу і до його бачення. Це ризикований підхід, який суттєво гальмує оборонну реформу. Особливо це небезпечно, враховуючи прогнози щодо можливого наступу бойовиків навесні. Тоді нам знову доведеться боронитися лише за рахунок патріотичного ентузіазму і ціною невиправданих жертв.

Деякі особи наполягають, щоб створення ССО було забезпечено відповідним законом. Це мало б захистити ССО від проблем, притаманних саме Україні, наприклад, використання їх не за призначенням. Адже у нас є приклади того, коли навіть підводників відправляли обороняти блокпости, тобто мікроскопом забивали цвяхи.

 

Повна версія статті:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/podrobyci/genshtab-ukrayiny-i-nato-chy-ye-kontaktКомментарии


Каждый человек рожден для потенциальной миссии
Каждому подвласна уникальная форма самовыражения.
Каждый сам делает свой выбор. Сделай свой выбор
и обрети новую, более яркую реальность.