« Вернутся в раздел

Интервью и комментарии

08.10.15

Кремль готовий законсервувати конфлікт на сході України - коментар "Дню"

Автор: Валентин ТОРБА

Источник: газета "День"

http://www.day.kiev.ua/uk/article/podrobyci/terorysty-vzhe-gotovi-perenesty-vybory

Експерт: «Зараз сприятливий момент для Росії, щоб законсервувати конфлікт на Донбасі»

7 жовтня, 2015

Валентин БАДРАК, директор Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння:

— Кремль ще остаточно не визначився зі своєю поточною стратегією відносно України. З одного боку, він досяг певних цілей на західному дипломатичному фронті, коли Путіну дали виступити на генеральній Асамблеї ООН і Обама погодився з ним зустрітися. Більше того, у зв’язку з воєнною кампанією у Сирії ми спостерігаємо фактичне відновлення їх військової співпраці, а також в сфері проблем з мігрантами. Це ж допомагає Кремлю зафіксувати свої «успіхи» — анексію Криму і окупацію частини Донбасу. Паралельно з цим Росія створює свої бази в Білорусії — на кордоні з Україною. Зараз сприятливий момент для Росії, щоб законсервувати конфлікт на Донбасі, на що спрямовані рухи підконтрольних їй терористів.

На українському фронті ми бачимо, що Путіну не вдається досягти всього в бажаному форматі. Поведінка проросійських терористів на Донбасі демонструє те, що Путін ще не має визначених цілей в регіоні. Саме тому підконтрольні йому бойовики роблять незрозумілі, неконкретні й іноді протилежні дії та заяви. Вони залишають за собою певний люфт, не знищуючи мости. Така непослідовність створює враження непередбачуваності і небезпеки.

Зараз існує жорстка позиція України щодо виборів на Донбасі, але існує небезпека і того, що керівництво України зробить ставку виключно на дипломатичний фронт. Ми маємо пам’ятати, що Путін продемонстрував свої агресивні наміри і не вважає Україну за державу. Він зробить все, щоб нашу країну виставити у світі як свій сателіт. Тож слід зробити відповідні висновки і продовжувати розбудовувати власну армію з відповідними акцентами на те, що Росія може використати проти нас засоби безконтактної війни. Сирія є свідченням цього.

Валентин ТОРБА, «День»

№182, (2015)Комментарии


Каждый человек рожден для потенциальной миссии
Каждому подвласна уникальная форма самовыражения.
Каждый сам делает свой выбор. Сделай свой выбор
и обрети новую, более яркую реальность.